Kadirhas ve Aile Danışmanlığı Programı

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Family playing football on beachAile danışmanlığı son yıllarda Türkiye’de oldukça popüler olan iş dallarından biri… Bu iş dalını yapabilmek için ise Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’na katılmak gerekiyor. Bu programa katılarak alınacak aile danışmanlığı eğitimi sonrasında katılımcılara iki adet sertifika veriliyor. Bu sertifikalardan biri aile danışmanlığı sertifikası olarak geçerken bir diğeri ise aile mediasyonu sertifikası geçiyor. 450 saatlik bir eğitimin ardından verilen bu sertifikalar aynı zamanda Tıp, Hemşirelik, Psikolojik Danışmalık, Psikoloji ve Sosyoloji okuyan kimselerin de alabileceği sertifikalardır. Bu eğitimi Kadir Has Üniversitesi ile alarak Türkiye’nin yeni ve gözde iş dallarından biri olan Aile Danışmanlığını yapabilirsiniz.

Bu eğitim 2014 , yılında da faaliyetlerine devam edecek ve önümüzdeki yıl da sertifika programına katılarak aile danışmanlığı eğitimi alabileceksiniz.

Aile danışmanı ailelerin çeşitli problemlerini çözebilmek için oluşturulan bir psikolojik danışmanlık işidir. Temel görevi ailenin problemlerini çözmek olan bu iş dalının görevi aynı zamanda ailenin bütünleyici unsurlarını kullanarak, problemlerin aşılmasını sağlamaktır. Aile danışmanları genellikle ölüm, ayrılık, evlilik, boşanma konularında ailelerin çektikleri sıkıntıları, aile bireylerine rehberlik hizmeti sağlayarak atlatmaya çalışırlar. Aile bireylerine verilen destek ile bu problemler atlatılmaya çalışılır ve aile bireyleri gelecek için hazırlanırlar. Bu sayede ailenin temel yapısı korunmuş olur ve verilen destek hizmetiyle umudunu kaybeden ailelerin yerini geleceğe umutla bakan aileler alır.

Aile danışmanlığı eğitimi sadece belli başlı bölümlerden mezun olanlar için verilen bir eğitimdir . Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve RiskCenter iş birliğiyle yapılan bu eğitimler 2 sertifikalı olup sadece Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Hemşirelik, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp ve Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezun olanlara veriliyor. Sadece lisans mezunları bu eğitimlerden faydalanabiliyor. Bunun yanı sıra klinik psikoloji, aile danışmanlığı hakkında yüksek lisans yapmış olanlar bu kursa ihtiyaç duymazlar. Eğitimi alan kimseler bu eğitim sonrasında ise Aile Danışmanı ünvanı alıyor. İstanbul Bahçelievler’de ve Kadıköy’de yapılacak olan bu eğitimler ile 2014 yılında da birçok lisans mezununu aile danışmanı olmaya hak kazanacak.

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

% 100 Örgün Eğitim

15 kişilik ve uzman eğitimciler ile kurslarımızda sizde Aile Danışmanı olabilirsiniz.

Her Zaman Tam Destek

Riskcenter size hem eğitim alırken hemde eğitim sonunda sizlere danışmanlık hizmetlerinin sunmaktadır.

Uzman Kadro

Her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz ile sizde Aile Danışanı olabilirsiniz...